Peona i Peó

CLUB D'ESCACS

comunicacio@peonaipeo.com

web@peonaipeo.com

Usuari

Clau

Estadístiques

Dades d'avui

Visitants

341

Pàgines vistes

410

Dades d'ahir

Visitants

300

Pàgines vistes

536

Setmana passada

Visitants

1402

Pàgines vistes

1685

TOTAL

Visitants

651117

Pàgines vistes

1045600

IX Obert Internacional de Nadal del Guinardó 2019

Torna el Torneig de Nadal del Guinardó. Aprofiteu el descompte de 5 € per pagament avançat abans del 13 de desembre. El podeu fer mitjançant transferència o com un ingrés anònim per tal d'evitar comissions si ens envieu un mail per informar-nos.

El torneig tindrà lloc al Casal d'Entitats Mas Guinardó i es disputaran 9 rondes:

· Ronda 1 : 27/12 a les 16:30h, divendres
· Ronda 2 : 28/12 a les 16:30h, dissabte
· Ronda 3 : 29/12 a les 16:30h, diumenge
· Ronda 4 : 30/12 a les 16:30h, dilluns
· Ronda 5 : 31/12 a les 10:00h, dimarts
· Festiu
· Ronda 6 : 02/01 a les 16:30h, dijous
· Ronda 7 : 03/01 a les 16:30h, divendres
· Ronda 8 : 04/01 a les 16:30h, dissabte
· Ronda 9 : 05/01 a les 10:00h, diumenge

Hi haurà dos grups, tots dos vàlids per elo FIDE i Català, limitats per elo català: el grup A per a tots aquells amb un elo català igual o superior a 2000 i el grup B per a aquells jugadors amb un elo català inferior a 2000.


Bases Obert de Nadal 2019


Premis Especials

A banda dels premis habituals pels primers classificats de cada grup i per trams, el primer jugador classificat al GRUP A amb Elo català igual o inferior a 2200 rebrà una invitació del CE Lillet per participar al XXVI Obert Internacional de La Pobla de Lillet amb l'estada i l'esmorçar al Refugi Quatre Cases del Clot del Moro, per gentilesa del propi refugi.


GRUP A

IX Obert de Nadal del Guinardó (Grup A)

9. Ronda El 2020/01/05 A les 10:00

Dades a la web de chess results

T.Núm.NomEloPts. ResultatPts. NomEloNúm.
16FMCapellades Subirana Marc 2149 0 - 17 GMPerez Mitjans Orelvis 24122
25MKHernandez Funes Ruben 2207 ½ - ½6 GMMunoz Miguel 24981
33IMVehi Bach Victor Manuel 23395 0 - 15 Roca Planas Edgar 191417
413Travesset Sagre Jan 19535 1 - 05 Barcelo Sola David 20049
543Dartmann Aubanell Catriona 1655 0 - 1 Cervello I Tost Roger 20477
615MKBorrellas Comellas Josep 1919 ½ - ½ Planella Sanchez Jordi 195910
712Garcia Ruiz Adrian 1955 1 - 0 Ortiz Padro Pol 187922
814Fabregas Fontanet Antonio 1921 ½ - ½ Juncosa Padros Ernest 166641
911Vargas Drechsler Carlos 19564 0 - 14 Garcia Punzano Josep Lluis 168439
1016Marin Aso Jose Luis 19174 1 - 04 Marabajan Navas Saul 155945
1121Gonzalez Cobos Arnau 18864 1 - 04 Franzoni Ladron De Guevara Enric 179831
1224Fernandez Egea Andres 18734 1 - 04 Madrid Sole Antonio 175935
1330Povill Batlle Ramon 18213 ½ - ½ Povill Claros Laura 189818
1437Martinez Torras Pol 16973 1 - 0 Balague Orduna Enric 189219
158Brugarolas Manzaneque Carlos 20213 1 - 03 Tardio Fran Emilio 172136
1632Custodio Criado Jofre 1792 0 - 1 Erra Soler Gerard 176534
1720Hernandez Perez Xavier 1887 1 - 02 Jimenez Alban Xavier Miguel 165147
1826Lazaro Porta Angel 1859 0 - 1 Salazar Navas Josep 168140
194IMCruz Filemon 23296 0 Sense emparellar
2023Diaz Nieto Alberto 18780 0 Sense emparellar
2125Cabot Muntane Jordi 18692 0 Sense emparellar
2227Alcaraz Lopez Francesc 18543 0 Sense emparellar
2328Albero Figueras Emilio 18334 0 Sense emparellar
2429Bes Alvarez Alex 18283 0 Sense emparellar
2533Soto Balastegui Victor 1766 0 Sense emparellar
2638Aleksanyan Israilyan Nicolas 16883 0 Sense emparellar
2742Romeu Viladot Emili 1660 0 Sense emparellar
2844AFMIborra Polo Eric 1652 0 Sense emparellar
2946Campins Barberia Jon 15481 0 Sense emparellar


IX Obert de Nadal del Guinardó (Grup A)

Dades a la web de chess results

Classificació final després de 9 rondes

#Núm. Ini.NomSexeGrFEDFIDEEloNClub/CiutatPts Des1  Des2  Des3 
12GMPerez Mitjans OrelvisESP24122477Cor de Marina8,048,038,545,5
21GMMunoz MiguelESP24982561Sant Marti6,552,539,547,5
34IMCruz FilemonPER23292416Sant Andreu6,052,039,547,5
45MKHernandez Funes RubenESP22072305Congres6,048,536,543,5
517Roca Planas EdgarAESP19142152Sant Andreu6,047,035,043,0
613Travesset Sagre JanESP19532230Sant Andreu6,045,034,541,0
76FMCapellades Subirana MarcESP21492279Peona i Peo5,547,036,544,5
812Garcia Ruiz AdrianAESP19552139Jake5,546,537,045,0
97Cervello I Tost RogerAESP20472188Peona i Peo5,545,034,041,0
103IMVehi Bach Victor ManuelESP23392420Escola d'Escacs de Barcelona5,051,039,047,0
1110Planella Sanchez JordiAESP19592143Esplugues5,047,035,043,0
129Barcelo Sola DavidAESP20042147Cor de Marina5,045,034,041,0
1316Marin Aso Jose LuisBESP19170Alcala de Henares5,044,033,041,0
1415MKBorrellas Comellas JosepBESP19192076Vilafranca5,043,034,040,0
1514Fabregas Fontanet AntonioBESP19212096Sant Adria5,042,533,040,0
1621Gonzalez Cobos ArnauBESP18862070Sant Andreu5,041,531,537,5
1741Juncosa Padros ErnestBESP16661977Peona i Peo5,040,532,038,0
1824Fernandez Egea AndresBESP18732066Sant Adria5,040,030,037,0
1939Garcia Punzano Josep LluisBESP16841908Cor de Marina5,038,029,535,5
2043Dartmann Aubanell CatrionawBESP16551860Peona i Peo4,543,533,539,5
2122Ortiz Padro PolAESP18792108Tres Peons4,541,533,539,0
2211Vargas Drechsler CarlosAESP19562145Tres Peons4,043,533,539,5
2337Martinez Torras PolBESP16971963Sant Marti4,043,033,039,0
2445Marabajan Navas SaulBESP15591814Sant Andreu4,040,031,537,5
2535Madrid Sole AntonioBESP17591980Jake4,039,030,536,5
2618Povill Claros LaurawBESP18981973Peona i Peo4,037,030,535,5
2728Albero Figueras EmilioBESP18332019Cornella4,036,527,534,0
2831Franzoni Ladron De Guevara EnricBESP17981999Sant Andreu4,035,528,034,0
298Brugarolas Manzaneque CarlosAESP20212165Vilassar de Mar4,034,528,033,0
3019Balague Orduna EnricBESP18922077Masnou3,537,029,534,5
3130Povill Batlle RamonBESP18212000Peona i Peo3,537,029,034,5
3240Salazar Navas JosepBESP16811902Cornella3,535,027,532,5
3334Erra Soler GerardBESP17652011Gramenet3,533,526,031,0
3420Hernandez Perez XavierBESP18872055Cornella3,527,521,526,0
3529Bes Alvarez AlexBESP18281997Foment Martinenc3,042,034,040,5
3636Tardio Fran EmilioBESP17211927Tres Peons3,040,531,537,0
3738Aleksanyan Israilyan NicolasBESP16882013Peona i Peo3,038,030,535,5
3827Alcaraz Lopez FrancescBESP18542016Foment Martinenc3,034,027,532,5
3933Soto Balastegui VictorBESP17661963Terrassa2,544,034,540,5
4032Custodio Criado JofreBESP17921989Ruy Lopez2,541,031,537,0
4144AFMIborra Polo EricBESP16521885Joviat2,539,030,535,5
4247Jimenez Alban Xavier MiguelBECU01651Peon Negro2,037,029,034,5
4325Cabot Muntane JordiBESP18692067Agusti2,033,023,531,5
4426Lazaro Porta AngelBESP18592048Aragones1,532,526,031,0
4542Romeu Viladot EmiliBESP16601894Peona i Peo1,532,025,529,5
4646Campins Barberia JonBESP15481811Espiga de les Corts1,031,524,529,5
4723Diaz Nieto AlbertoBESP18782059Arenys de Munt0,027,021,026,0

 

GRUP B

IX Obert de Nadal del Guinardó (Grup B)

9. Ronda El 2020/01/05 A les 10:00

Dades a la web de chess results

T.Núm.NomEloPts. ResultatPts. NomEloNúm.
122Clanchet Olle Josep 16346 ½ - ½ Aparicio Escudero Hector F. 165516
223Gallego Obrador Aaron 16176 1 - 0 Martin Arranz Lluis 164520
331Fernandez Gonzalez Jose 1575 1 - 0 Mendez Garcia Juan Ignacio 165815
413Gonzalez Muelas Javier 16845 ½ - ½ Roca Llorca Josep 169712
526Gonzalez Canovas Sebastia 16125 0 - 15 Ribon Calabia Mariano 166314
660Perez Ramirez Placido *)12973 0 - 13 Marzo Ruiz Xavier 142250
717Genoves Dexeus David 16545 ½ - ½5 Romero Funieles Rafael 158730
844Planella Zavala Ivan 1479 1 - 0 Planella Sanchez Xavier 17791
95Pinyol I Llora Julia 1727 1 - 0 Ribera Caro Joan 151637
1011Martinez Ferrer Rafael 1697 ½ - ½ Torres Teruel Joan 146045
1118Serentill Tost Eduard 1646 ½ - ½ Rigol Martinez Axel 150438
1225Gonzalez Muelas Marco Antonio 1616 1 - 0 Chiva Perez Jordi 138753
137Granados Falco Fernando 17264 - - +4 Aballanet Beltran Eloi 153634
149Ribes Colom Jose Maria 17024 1 - 04 Chiva Perez Ferran 141051
1510Martinez Ferrer Albert 17014 ½ - ½4 Roque Perello Oriol 148843
1633Gibert Juan Ramon 15524 1 - 04 Petit Vidal Enric 136455
1735Sanchez Viana Jordi 1535 1 - 0 Agudo Martin Francisco Javier 161227
1828Membrives Pino Didac 1609 1 - 0 Fernandez Macarron Mariano 142349
1946Febrero Perez Lluis 1454 1 - 0 Lopez Arjona Emilio 156332
2040Paez Nunez David 1497 1 - 0 Arellan Zavala Marc 115864
216Fuentes Barrientos Carlos 17263 1 - 0 Garcia Extremera Manuel 138554
2229Molina Manas Miquel 15973 + - -3 Narbon Galan Alberto 124972
2356Ruiz Garcia Eric 13583 ½ - ½3 Membrives Cano Diego 131158
2452Gracia Poch Frederic 1388 - - + Bermejo Cuadra Roberto 123262
2569Lliteras Gasol Iu 1424 0 - 1 Dominguez Diaz Francisco 126861
2670Cano Pascual Arnau 13591 1 - 02 Arellan Zavala Josep 128571
2766Planella Zavala Irene 10582 1 bye
282Peiron Lluch Jose Daniel 17770 0 Sense emparellar
293Perez Cuadrado Eduardo 17585 0 Sense emparellar
304Flores Linan Jose Luis 17402 0 Sense emparellar
318Torres Julian Marc 17175 0 Sense emparellar
3219Martinez Hernandez Emili 1646 0 Sense emparellar
3321Mercader Rubio Luis 16455 0 Sense emparellar
3424Domenche Redondo Francesc 1616 0 Sense emparellar
3536Sanchez Coves Juan Josep 1532½ 0 Sense emparellar
3639Concha Vargas Marcelo 15013 0 Sense emparellar
3741Asensio Ruiz De Alda Javier 14953 0 Sense emparellar
3842Munoz Prior Marcelo 14942 0 Sense emparellar
3947Morales Rubiella Albert 1453 0 Sense emparellar
4048Exposito Perez Juan Miguel 14513 0 Sense emparellar
4157Garcia Baez Felipe 13330 0 Sense emparellar
4259Porta Guiu Lourdes 13093 0 Sense emparellar
4363Ventura Codinas Joan 11942 0 Sense emparellar
4465Morales Gesti Jose Narciso 1059 0 Sense emparellar
4567Hurtado Farre Ildefons 10091 0 Sense emparellar
4668Vigo Capella Adria 17000 0 Sense emparellar
4773Fuentes Toni 0 0 Sense emparellar


IX Obert de Nadal del Guinardó (Grup A)

Dades a la web de chess results

Classificació final després de 9 rondes

#Núm. Ini.NomSexeGrFEDFIDEEloNClub/CiutatPts Des1  Des2  Des3 
12GMPerez Mitjans OrelvisESP24122477Cor de Marina8,048,038,545,5
21GMMunoz MiguelESP24982561Sant Marti6,552,539,547,5
34IMCruz FilemonPER23292416Sant Andreu6,052,039,547,5
45MKHernandez Funes RubenESP22072305Congres6,048,536,543,5
517Roca Planas EdgarAESP19142152Sant Andreu6,047,035,043,0
613Travesset Sagre JanESP19532230Sant Andreu6,045,034,541,0
76FMCapellades Subirana MarcESP21492279Peona i Peo5,547,036,544,5
812Garcia Ruiz AdrianAESP19552139Jake5,546,537,045,0
97Cervello I Tost RogerAESP20472188Peona i Peo5,545,034,041,0
103IMVehi Bach Victor ManuelESP23392420Escola d'Escacs de Barcelona5,051,039,047,0
1110Planella Sanchez JordiAESP19592143Esplugues5,047,035,043,0
129Barcelo Sola DavidAESP20042147Cor de Marina5,045,034,041,0
1316Marin Aso Jose LuisBESP19170Alcala de Henares5,044,033,041,0
1415MKBorrellas Comellas JosepBESP19192076Vilafranca5,043,034,040,0
1514Fabregas Fontanet AntonioBESP19212096Sant Adria5,042,533,040,0
1621Gonzalez Cobos ArnauBESP18862070Sant Andreu5,041,531,537,5
1741Juncosa Padros ErnestBESP16661977Peona i Peo5,040,532,038,0
1824Fernandez Egea AndresBESP18732066Sant Adria5,040,030,037,0
1939Garcia Punzano Josep LluisBESP16841908Cor de Marina5,038,029,535,5
2043Dartmann Aubanell CatrionawBESP16551860Peona i Peo4,543,533,539,5
2122Ortiz Padro PolAESP18792108Tres Peons4,541,533,539,0
2211Vargas Drechsler CarlosAESP19562145Tres Peons4,043,533,539,5
2337Martinez Torras PolBESP16971963Sant Marti4,043,033,039,0
2445Marabajan Navas SaulBESP15591814Sant Andreu4,040,031,537,5
2535Madrid Sole AntonioBESP17591980Jake4,039,030,536,5
2618Povill Claros LaurawBESP18981973Peona i Peo4,037,030,535,5
2728Albero Figueras EmilioBESP18332019Cornella4,036,527,534,0
2831Franzoni Ladron De Guevara EnricBESP17981999Sant Andreu4,035,528,034,0
298Brugarolas Manzaneque CarlosAESP20212165Vilassar de Mar4,034,528,033,0
3019Balague Orduna EnricBESP18922077Masnou3,537,029,534,5
3130Povill Batlle RamonBESP18212000Peona i Peo3,537,029,034,5
3240Salazar Navas JosepBESP16811902Cornella3,535,027,532,5
3334Erra Soler GerardBESP17652011Gramenet3,533,526,031,0
3420Hernandez Perez XavierBESP18872055Cornella3,527,521,526,0
3529Bes Alvarez AlexBESP18281997Foment Martinenc3,042,034,040,5
3636Tardio Fran EmilioBESP17211927Tres Peons3,040,531,537,0
3738Aleksanyan Israilyan NicolasBESP16882013Peona i Peo3,038,030,535,5
3827Alcaraz Lopez FrancescBESP18542016Foment Martinenc3,034,027,532,5
3933Soto Balastegui VictorBESP17661963Terrassa2,544,034,540,5
4032Custodio Criado JofreBESP17921989Ruy Lopez2,541,031,537,0
4144AFMIborra Polo EricBESP16521885Joviat2,539,030,535,5
4247Jimenez Alban Xavier MiguelBECU01651Peon Negro2,037,029,034,5
4325Cabot Muntane JordiBESP18692067Agusti2,033,023,531,5
4426Lazaro Porta AngelBESP18592048Aragones1,532,526,031,0
4542Romeu Viladot EmiliBESP16601894Peona i Peo1,532,025,529,5
4646Campins Barberia JonBESP15481811Espiga de les Corts1,031,524,529,5
4723Diaz Nieto AlbertoBESP18782059Arenys de Munt0,027,021,026,0

 

Club d'Escacs PEONA I PEÓ